Naturalne przysmaki dla psa

Hejka naklejka! Dzisiaj znowu człowiek przejmie mojego bloga. Tym razem podejmie temat pt. „ naturalne przysmaki dla psa”. Jeżeli interesuje was, czym kierować się przy wyborze przekąsek i które są najpyszniejsze i najzdrowsze, zapraszamy do wpisu.

Psy uwielbiają jeść, a my ludzie często, oprócz standardowej dawki jedzenia, chcemy jakoś urozmaicić ich dietę . Oprócz tego, że jest to bardzo praktyczny sposób do choćby okazywania zainteresowania pupilem, dodatkowo uzupełnia dietę psa w witaminy czy mikro- i makroelementy. Naturalne przysmaki dla psa używamy również jako nagrodę za dobrze wykonany trening, zadanie czy po prostu podczas nauki nowych umiejętności. Czasami służą również do zaspokojenia potrzeby gryzienia.

Naturalne przysmaki dla psa. Co to właściwie jest?

Naturalne przysmaki – z takim terminem spotykamy się ostatnio coraz częściej. Firmy zasypują nas różnymi smaczkami, zapewniając, że są one jak jak najbardziej zdrowe i odpowiednie dla naszego czworonoga. Czy jednak zawsze? Co powinna mieć w sobie psia przekąska aby uznać ją za naturalną?

Według mnie, taka przekąska powinna mieć jasno określony skład. Zawierać jak najmniej składników, składać się głównie z mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego. Oczywiście, ważne jest również to, aby nie zawierała konserwantów ani sztucznych barwników.

Czym kierować się przy wyborze zdrowych przekąsek?

Jak już wcześniej wspomniałam, najważniejszy jest skład. Tak więc CZYTAJCIE SKŁADY! Nie tylko karmy powinny mieć dobry skład, ale również i przysmaki dla psa. Tak jak dbamy o ludzkie zdrowie kupując w większości rzeczy dobrej jakości i o dobrym składzie, tak samo powinno być w przypadku zakupów dla psów. Równie ważną rzeczą jest kupowanie od renomowanych marek. W Polsce mamy wielu producentów, którzy oferują sprawdzone, naturalne przysmaki dla psa w dobrych cenach. Tak więc wspierajmy rodzime firmy, których mięso pochodzi ze sprawdzonych źródeł – z wątpliwych natychmiast zrezygnować.

Oczywiście, podczas wyboru kierujmy się również tym, aby przysmaki dla psa nie mały w sobie żadnych sztucznych konserwantów i barwników! Najlepsze są te z suszonego mięsa, czy suszonych wnętrzności.
Zapach. Może zabrzmi to dziwnie ale najlepsze przysmaki dla psa to te, które nam najgorzej pachną. Żwacze wołowe, przełyki i płuca ze względu na swój zapach są najbardziej apetyczne. Bezwonne gryzaki są zazwyczaj naszpikowane chemią aby niwelowały nieprzyjemny dla ludzi zapach.

Mięsko, mięsko i jeszcze raz mięsko. Tak jak już wcześniej wspomniałam mięso jest najbardziej pożądanym składnikiem w przysmakach. Im więcej go w przysmaku, tym lepszy on jest dla naszego pupila. Kupując mięsne smaczki musimy nie tylko znać upodobania psa ale również wiedzieć, czy nasz pupil nie jest na jakiś jego rodzaj uczulony. Często psiaki nie mogą jeść np. drobiu, dlatego należy być uważnym podczas zakupów.

Rozmiar przekąski. Oczywiście warto pamiętam aby dobierać rozmiar przekąski do swojego psa. W tym wypadku patrzymy na masę oraz wiek pupila.

Ranking naszych ulubionych naturalnych przysmaków

Jak wiecie (lub nie) od jakiegoś czasu na swoim instagramie (psie-przysmaki) testujemy przysmaki dla psów. Przetestowaliśmy już ich na tyle dużo, że możemy stworzyć ranking tych, które Dryniowi smakowały najbardziej i które są najbardziej naturalne.

[adinserter block="1"]

Samo mięso – Przysmaki dla psa, które odkryłam jako pierwsze, z tych naturalnych. Testowaliśmy je tutaj (Samo mięso recenzja). Skład przysmaków to głównie suszone mięso.

Maced – Polska firma produkująca wiele rodzai przysmaków dla psa. Oprócz bardzo dobrej jakości produktów mogą pochwalić się korzystną ceną. Testowaliśmy żwacze wołowe. Recenzję znajdziecie tu (Maced recenzja). W składzie znajduje się tylko skóra wołowa!

Psiacha – Mimo że nie tylko mięsne to również z dobrym składem. Psiacha znajdziecie o smaku boczku, dzika, królika czy tuńczyka. Recenzja (Psiacha recenzja).

Milord – Firma produkująca przysmaki dla psów, w których skład wchodzi tylko mięso. Ich bogata oferta powoduje to, że trudno zdecydować się co wybrać. Testowaliśmy m.in suszoną skórę jelenia czy przełyk wołowy. Recenzja już wkrótce na naszym instagramie.

E-rogi.eu – Poroże jelenia , które posiadają w swojej ofercie nie tylko zajmuje psa na dłuższy czas ale również jest w 100% naturalne. Podczas pozyskiwania poroża nie ucierpiało żadne zwierzę. Testowaliśmy poroże tu (E-rogi recenzja).

Pamiętaj, że naturalne przysmaki dla psa, które podajesz, to dodatkowe kalorie. Dlatego staraj się dobrze planować jadłospis swojego psa i nie przesadzaj w podawaniu tych rarytasów. Jeśli nie dopilnujesz odpowiedniej kaloryzacji, wybierz się z czworonogiem na długi spacer. Oboje na tym skorzystacie!

Łapa, Olga & Drynio

PS: Pamiętajcie, że możecie nas odwiedzić na naszym Instagramie oraz Facebook’u!