Strona główna » Porady » Akcesoria samochodowe dla psa – co polecamy i z czego korzystamy?
Akcesoria samochodowe dla psa

Akcesoria samochodowe dla psa – co polecamy i z czego korzystamy?

Hejka naklejka! W końcu możemy wyjść z domu, więc pewnie wiele z Was wybiera się ze swoimi psiakami na jakąś wycieczkę. Niektórzy nad morze, inni w góry, a jeszcze inni po prostu za miasto. My też często podróżujemy. Mieszkamy ponad 200 km od swojej rodziny, więc raz w miesiącu wyruszamy w dość długą podróż. Staramy się jak najlepiej zabezpieczyć Drynia, aby podróż przebiegała mu spokojnie i przyjemnie. Oto najlepsze akcesoria samochodowe dla psa.

Akcesoria samochodowe dla psa – nasza lista

Transportery/klatki do przewozu psa – najbezpieczniejszą metodą przewożenia psa w samochodzie jest umieszczenie go w klatce transportowej. Jeżeli chodzi o małego i średniego psa , klatkę można umieścić na tylnym siedzeniu. Przy dużych psach bezpieczniej będzie umieszczenie transportera w bagażniku

Pas lub szelki samochodowe – Jeżeli psy tak jak w przypadku Drynia, nie czują się komfortowo w klatce lub nie są do niej przyzwyczajone, możemy je przewozić stosując pas lub szelki samochodowe. Możemy je podpiąć bezpośrednio do samochodowych pasów bezpieczeństwa. Czworonóg nie ma możliwości za bardzo przemieszczać się po samochodzie ale umożliwiają mu zmianę pozycji np położenie się.

[adinserter block="1"]

Ważnym akcesorium podczas podróży z psem jest również miska na wodę. Pamiętaj, ze podczas dłuższej wycieczki należy zatrzymać się i podać psu trochę wody. Zwłaszcza gdy poruszamy się gdy na zewnątrz jest ciepło. Należy robić postoje minimum co 2 godziny. Posiadamy składaną miskę od Zooplus. Można ją złożyć, zajmuje mało miejsca a pies z chęcią z niej pije.

Co również warto mieć ze sobą?

Naklejki informujące o przebywaniu pupila w samochodzie – Jeżdżąc często i na długich trasach można zauważyć, że ludzie mają przyczepione do samochodów różne naklejki informacyjne. Przykładem może być np. dziecko w aucie czy też naklejka w kształcie ryby. Posiadamy naklejkę „dog on board” od Dogs Plate. Niektórzy uznają to za zbędny gadżet, jednak my uważamy, że warto poinformować kierowców, że na pokładzie samochodu znajduje się nasz czworonożny przyjaciel.

Pokrowce/maty samochodowe – Jeżeli chcecie zachować porządek w swoim samochodzie, fajnym pomysłem jest zakup maty samochodowej. Można zamontować ją zarówno w bagażniku jak i na tylnych siedzeniach. Są różne modele mat. Jedne są zabudowane (oznacza to, że sierść nie przedostaje się na podłogę), inne odkryte (bez przedniej części). My korzystamy z maty samochodowej materiałowej zakupionej w Lidlu. Przyczepia się ją do zagłówków, jest odkryta, miękka, nie przesuwa się. ZOOFARI® Mata ochronna dla psa do samochodu

Od pewnego czasu rozglądamy się jednak za matą bardziej zabudowaną. W okresie wiosennym z psa się sypie i ciężko jest potem zebrać całą sierść z podłogi samochodu.

A Wasze czworonogi lubią jeździć samochodem? Jakich akcesoriów używacie do przewożenia ich przewożenia?

Łapa, Olga&Drynio

Czytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *