Strona główna » Spacer z psem » Czy do Łazienek Królewskich można wejść z psem? Warszawa z Twoim pupilem
Czy do Łazienek Królewskich można wejść z psem?

Czy do Łazienek Królewskich można wejść z psem? Warszawa z Twoim pupilem

Planując wycieczkę po Warszawie ze swoim pupilem, pewnie zastanawialiście się, czy do Łazienek Królewskich można wejść z psem. Choć wejście na teren ogrodu jest bezpłatne, obowiązuje na nim regulamin, do którego należy się stosować.

Warszawa z psem – Gdzie wybrać się na spacer?

Od dłuższego czasu szykujemy się na wycieczkę do Warszawy. Wiemy, że jest to bardzo duże miasto i poza atrakcjami dla ludzi, jest tam dużo terenów zielonych, gdzie psy będą czuły się swobodnie. Nie ma co chodzić po ścisłym centrum miasta i narażać pupila na stres, dlatego warto rozgraniczyć „ludzką” rozrywkę i psią.

Pole Mokotowskie

Internauci szczególnie polecają Pole Mokotowskie, który oferuje liczne tereny zielone, ścieżki rowerowe, miejsca do pikników oraz boiska sportowe, które są wykorzystywane przez mieszkańców do uprawiania różnych aktywności fizycznych. Kawałek trawy dla siebie znajdziecie z dala od restauracji i barów przy zbiorniku wodnym.

Las Bemowski

Jest znany głównie mieszkańcom Starego Bemowa. To obszar leśny, który rozciąga się zarówno na terenie miasta, jak i poza jego granicami. W samym lesie znajdują się rezerwaty przyrody, dlatego należy zachować ostrożność ze względu na dzikie zwierzęta, które tam zamieszkują.

Las Bemowski jest malowniczy i zielony, a na jego terenie wytyczono liczne ścieżki. Przyroda wokół jest niezwykle bogata, obejmuje zarówno suche tereny, jak i obszary podmokłe. Mieszkańcom zdarza się też odwiedzać poligon przy Wojskowej Akademii Technicznej. Przebywając tam, można poczuć się jakby było się poza miastem, z dala od miejskiego zgiełku.

Kępa Potocka

Park Kępa Potocka w Warszawie zachwyca o każdej porze roku. Można tu spacerować wzdłuż Wisły i korzystać z cieni drzew. Znajdują się też tutaj dwa wybiegi dla psów. Cały obszar ma aż 18 hektarów terenu rekreacyjnego.

Główną atrakcją Kępy jest z kolei starorzecze Wisły, tzw. „Łacha Potocka”. We wrześniu 1939 roku przebiegała tędy linia obrony miasta. Dookoła kanału wytyczono alejki dla pieszych i ustawiono ławeczki. Jest też nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

Czy do Łazienek Królewskich można wejść z psem?

Choć wiele terenów zielonych można zwiedzić z psiakiem, Łazienki są ogrodem, do którego z pupilem wchodzić nie można.

W regulaminie obowiązuje zakaz przyprowadzania zwierząt domowych, a także ich przynoszenia i porzucania. Wyjątkiem od reguły jest wejście psa-przewodnika dla osób niewidomych oraz czworonoga, który uczy się na przewodnika.

W Łazienkach nie można też jeździć na rowerze i rolkach, ani grać w piłkę lub uprawiać jakiegokolwiek sportu, w trakcie którego czymś się rzuca, odbija lub kopie itp.

Gdzie NIE MOŻNA pójść z psem w Warszawie?

Zakaz wprowadzania psów obowiązuje też na terenie rezerwatów przyrody. W Warszawie i jej okolicach są to:

  • Las Kabacki
  • Las Bielański
  • Olszynka Grochowska
  • Łosiowe Błota
  • Kampinoski Park Narodowy

Obecnie w Warszawie jest 26 wybiegów dla psów. Mieszkańcy chętnie przychodzą tam na spacery, by ich pupil mógł swobodnie biegać. Oprócz ogrodzonego terenu, właściciele czworonogów mają do dyspozycji wygodne ławki, bezpłatne torebki na psie odchody i kosze, do których mogą wrzucić zanieczyszczenia – informuje Urząd Miasta Warszawy.

Dajcie znać, czy podoba Wam się taka forma tekstów na blogu!

Łapa, Drynio & Hugo

Czytaj też:

One thought on “Czy do Łazienek Królewskich można wejść z psem? Warszawa z Twoim pupilem

  1. Bardzo mi się podobał ten artykuł! Dostarczył mi wielu ciekawych informacji na temat tradycji królewskich pałaców. Byłem zaskoczony, że psy są dozwolone w królewskich łazienkach. Podsumowanie historii było świetne! Zdecydowanie polecam przeczytać ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *